MERT OTOMOTİV

Bosch Car Service

Servisimizde Egzoz emisyon pulu verilmektedir.

0533 622 65 65

Bulunduğunuz YerAna SayfaHizmetlerCarbon Clean

MERT OTOMOTİV

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Telefon: 0216 306 84 88
  • Fax: 0216 488 15 82
  • E - Posta Adresi
  • info@mertotomotiv.com
  • Posta Adresi
  • Kartal Oto Sanayi Sitesi, Sosyal Bina No : 2 Esentepe Kartal / İSTANBUL

CARBON CLEAN

 

Carbon Clean, bir makine ve temizleme kimyasallarından oluşan bir sistemdir.
Carbon Clean makinesinin deposuna 4 silindirli motorlar için bir şişe, 6 silindirli motorlar için bir buçuk şişe temizlik maddesi konulur. 
Daha sonra, deponun içindeki işarete kadar benzin (Benzinli motorlar için) eklenir. Otomobilin yakıt deposuyla ilişkisini kesmek amacıyla, yakıt kütüğüne bağlı olan benzin girişini ve çıkışını sağlayan borular birbirine bağlanır. 
Daha sonra makinenin hortumları buralara monte ediyir. Böylece makinenin deposu, otomobilin benzin deposu haline gelir. Hazırlanan karışım bitene kadar -ki bu yaklaşık 30-45 dakika sürer-, motor rölanti devirde çalıştırılır. Arada bir gaza basılarak sökülen kurumun egzozdan atılması sağlanır. 
Carbon Clean temizlik kimyasallarının en büyük özelliği, yanıcı olmamalarıdır. Bu nedenle motor parçalarına hiçbir yan etkisi bulunmaz.

 

CARBON CLEAN NERELERDE KULLANILIR ?

 

Dizel motorla çalışan tüm deniz taşıtları, jeneratörler, askeri araçlar, ticari taşıt filoları Carbon Clean işleminin uygulandığı diğer alanları oluşturmaktadır.

Carbon Clean Dizel Makineleri ve dizel ilacı 1997 senesinden bu yana, İstanbul Belediye Otobüsleri'nin tüm garajlarında kullanılmaktadır. Belirli periyotlarda otobüslere yapılan uygulamalarla dizel motorlu bu araçların enjektörlerinde, yakıt sisteminde ve egzoz supaplarında biriken kurumlar ve diğer kirletici maddeler temizlenerek egzozdan çıkan çevreye ve insan sağlığına zararlı gazları içeren duman miktarının azalması sağlanmaktadır. Ayrıca dizel yakıt pompası ve enjektörlerin bakım ve ayarı için yapılması gereken bakımlardaki masraflar ve zaman kaybı önlenmiş olmaktadır. Konuyla ilgili İstanbul Teknik Üniversitesinin vermiş olduğu rapor "Kalite Belgeleri" bölümünde yer almaktadır.

 

PARANIZ HAVAYA SAVRULMAZ!

 

Daha az yakıt tüketerek "0" km. motor performansı sağlarsınız.

 

Aracınızın yakıt püskürtme sistemlerindeki pahalı parçaların gereksiz zamanlarda, gereksiz yere değişmesi önlenir.

 

Aracınızın bakım ve işçilik masrafları ile serviste kalış süresini azaltır.

 

Özellikle dizel araçlarda çok pahalı olan ve değişimi zaman alan parçalardan kaynaklanan birçok arızanın oluşması önceden engellenir.

 

CARBON CLEAN KİMYASALLARI İLE CARBON CLEAN MAKİNALARI KULLANILARAK YAPILAN KURUM VE KARBON BİRİKİNTİSİ TEMİZLEME İŞLEMİ SONRASINDA, ARAÇLARIN MAKSİMUM TORKUNDA ÖNEMLİ BİR MİKTADA ARTIŞ SAĞLANDIĞI, KOMPRESYON DEĞERLERİNİN ORTALAMA % 27 ORANINDA ARTTIĞI VE TEKERLEKLERDEKİ GÜCÜN ORTALAMA % 6 ORANINDA YÜKSELDİĞİ BOSCH DİNAMOMETRE CİHAZI TEST SONUÇLARI İLE KANITLANMIŞTIR.